Realizatorzy Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki

Pokutnej i Pasyjnej w Żorach.

Inspiracją do przeprowadzenia (nowego wydarzenia) pierwszej edycji Międzynarodowego Ekumenicznego Koncertu Muzyki Pokutnej i Pasyjnej był Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej. Przez piętnaście lat rozbrzmiewały w żorskich kościołach chóry, które miały możliwość wymiany między sobą doświadczeń i podniesienia poziomu twórczego o przeznaczeniu liturgicznym, a sympatycy muzyki sakralnej otrzymali ucztę muzyczną.

Po zniesieniu obostrzeń oraz spadku zachorowań na Covid 19,pomysłodawcy Ewa i Krzysztof Ścibik postanowili wraz z gospodarzami ks. proboszczem Tomaszem Nowakiem( Kościół św. Ap. Filipa I Jakuba w Żorach) oraz ks. proboszczem Bartoszem Cieślarem( Kościół Ewangelicko-Augsburski) zainicjować w nowej formie o zasięgu międzynarodowym MEKMPiP w Żorach. Do współorganizacji dołączył Urząd Miasta Żory, przy wsparciu Prezydentów Waldemara Sochy i Daniela Wawrzyczka.

W skład biura MEKMPiP powołano: Dyrektora Organizacyjnego Ewę Adamczyk-Ścibik, Dyrektora Artystycznego Aleksandrę Maciejczyk, koordynatora ds. promocji i logistyki Krzysztofa Ścibik, kierownika biura MEKMPiP Marię Kaczmarczyk oraz Łukasza Kojzar, Janusza Janik, Grzegorza Granek, Andrzeja Żabkę.

Ustalono datę koncertów tydzień przed niedzielą palmową w piątek i sobotę.


 

Opracował: Janusz Janik

Żory 2023r.

                                               

KSIĄŻKA ALBUM "15 LAT PIEŚNI POKUTNEJ I PASYJNEJ W ŻORACH"

 

 

 

tworzenie stron webon.pl